14 /15 september is weer de Kunststofbeurs, dit jaar weer in de Brabanthallen in den Bosch. De Kunststoffenbeurs is al jaren dé centrale plek waar de Benelux kunststof- en rubberketen elkaar jaarlijks ontmoet. Er zijn ruim 250 exposanten aanwezig uit alle schakels van de kunststofketen, waarvan vele NRK lidbedrijven.

Het is ook de plek waar de keten actuele kennis deelt en haar inspanningen en innovatiekracht laat zien. Bovendien wordt er op de beurs samen (toe)gewerkt wordt toekomstbestendig kunststof. NRK is nauw betrokken geweest bij het programma van de beurs en zal ook dit jaar weer aanwezig zijn.
Rethink EXPO
Zo is er ook dit jaar weer de Rethink EXPO, waar duurzame en circulaire kunststof producten op een voetstuk worden gezet en de bezoekers inspireren en informeren over de duurzame toepassing van kunststof. In de Rethink EXPO vindt u ook de Innovatie Helpdesk Kunststof en Rubber. Hier worden bezoekers op weg geholpen met hun innovatievragen rond kunststof en rubber.
Daarnaast organiseert de NRK een aantal interssante lezingen over tal van onderwerpen.
Woensdagmiddag 14 september is er in zaal 2 een NRK powered lezingblok over Circulair Design en Ketensamenwerking.
| 13.30 | Design for CE & Ketensamenwerking | Martin van Dord | NRK |
| 14.00 | Geleerde lessen uit circulaire ketentracks binnen de maakindustrie, bouw, consumptiegoederen | Ingeborg Gort | CIRCO |
| 15.00 | Inzicht in milieu impact van duurzaamheidstrategieën & circulair ontwerp | Ing. Jeannette Levels-Vermeer | CIRCO, LBP & SIGHT |
Donderdag 15 september is er in zaal 2 een NRK powered blok rond actuele thema’s in onze industrie:
| 10.30 | Nieuwe verbindingen voor de chemie - Chemicals Strategy for Sustainability | Rosienne Steensma, MSc. | VNCI |
| 11.00 | Sustainability reporting on the way to a climate-neutral Europe | Kees Kerstens | Salacia Solutions |
| 11.45 | Energietransitie: Van het gas en andere facetten & CO2 reductie | Ing. Jos Lenselink | BlueTerra Energy Experts |
| 12.15 | Design for & from Recycling: kunststofrecyclaat toepassen & ontwerpen voor recycling | Jos Vlugter | Partners for Innovation |
Groeifonds Circulair Plastics (& Rubber) NL | Doe mee!
Naast het bovenstaande probgramma is er op donderdag 15.00 uur in room 1 nog een speciale bijeenkomst over het Nationaal Groeifonds Programma Circulair Plastics (& Rubber) NL. Ronald Korstanje MSc (DPI) en Martin van Dord (NRK) vertellen u meer over het Nationaal Groeifonds programma Circulaire Plastics NL dat binnnekort van start gaat.
In dit 8-jarige programma met totaal budget van ruim € 500 miljoen, werken bedrijven, kennisinstellingen en overheid samen. Doel is dat in 2030 minimaal de helft van alle plastics wordt gerecycled en dat er veel minder plastic wordt verbrand. Circulaire Plastics NL bestrijdt klimaatverandering, vermindert het gebruik van fossiele grondstoffen en vermindert milieuvervuiling. Daarnaast wordt het duurzaam verdienvermogen van Nederland en de plastic & rubber ketens versterkt.
In deze presentatie worden de doelen, opzet en planning van het programma toegelicht. Worden de projecten besproken die in het programma worden uitgevoerd en komt u te weten op welke wijze uw bedrijf deel kan nemen aan het programma.